یکی از دغدغه‌هایی که اکثر پدر و مادرها هنگام خرید لباس کودک با آن روبرو می‌شوند، اینه که چه لباسی برای اندام کودک‌شان مناسب می‌باشد؟ هر والدینی دوست دارد، فرزندش بهترین و شیک‌ترین لباس را بپوشد. بنابراین انتخاب لباس متناسب با سایز کودک مشکلی است که اکثر خانواده‌ها با آن مواجه هستند.

اگر کودک‌تان بیش از حد لاغر می‌باشد و به دنبال لباسی هستید تا این لاغری را کمتر نشان دهید، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها بخوانید. در ادامه سعی داریم شما را با لباس مناسب برای کودکان لاغر بیشتر آشنا کنیم.

نکات طلایی انتخاب لباس مناسب برای کودکان لاغر:

1- لباسی را انتخاب کنید تا نقاط ضعف کودک خود را پوشش دهید

یکی از روش‌هایی که در انتخاب لباس به شما کمک می‌کند، اینه که نقاط ضعف کودک خود را شناسایی کنید و لباسی را انتخاب کنید تا آن را پوشش دهید. مثلا اگر کودک‌تان بیش از اندازه لاغر می‌باشد، باید لباسی را انتخاب کنید تا کمی چاق‌تر نشان دهد. دقت در انتخاب مدل لباس، تاثیر زیادی در زیبایی و استایل کودک‌تان می‌گذارد.
همچنین بخوانید : لاغری کودکان + ۶ دلیل مهم لاغری و بی اشتهایی کودکان

2- از لباس جذب دوری کنید

امروزه پوشیدن لباس‌های جذب بسیار پرطرفدار شده. و اکثر افراد برای اینکه ظاهری زیبا و جذاب داشته باشند، به سراغ لباس‌های اندامی و جذب می‌روند. اما اگر کودک‌تان بیش از حد لاغر است، با پوشیدن لباس‌های جذب میزان لاغر بودنش را بیشتر نشان می‌دهد. همانطور که در مورد قبل اشاره کردیم، شما باید تلاش کنید تا نقاط ضعف را پوشش دهید. برای کودکان لاغر اندام پوشیدن لباس جذب، باعث می‌شود لاغر بودن‌شان بیشتر به چشم بخورد. بنابراین نقاط ضعف‌شان نه تنها پنهان نمی‌شود بلکه بیشتر به چشم می‌خورد.

برای کودکانی که لاغر هستند، پیشنهاد می‌کنم از لباس‌های آزاد بیشتر استفاده کنند تا نسبت به اندام اصلی‌شان کمی چاق‌تر به نظر برسند.

3- از خرید لباس با رنگ تیره پرهیز کنید:

افرادی که لباس‌هایی با رنگ تیره را برای پوشش خود انتخاب می‌کنند، معمولا لاغرتر از آن چیزی که هستند نشان داده می‌شوند. بنابراین اگر کودک‌تان بیش از اندازه لاغر می‌باشد، بهتر است رنگ‌های تیره را کنار بگذارید و به جای آن به سراغ رنگ‌های شاد و روشن بروید. همچنین از این روش می‌توانید برای کودکانی که کمی چاق هستند، استفاده کنید. اگر کودک‌تان کمی اضافه وزن دارد، می‌توانید با انتخاب لباس‌های تیره رنگ این میزان چاقی را تا حدودی بپوشانید.

لباس کودکان لاغر

4- لباسی را انتخاب کنید که طرح افقی دارد:

احتمالا لباس‌هایی که دارای خطوط عمودی یا به اصطلاح راه راه هستند را مشاهده کرده‌اید؟ در واقع اینگونه لباس‌ها که خطوط عمودی دارند، باعث می‌شود کودک شما لاغرتر از آن چیزی که هست نشان داده شود. بنابراین اگر به دنبال این هستید تا کودک‌تان در لباسی که می‌پوشد، چاق‌تر نشان داده شود بهتر است به سراغ لباس‌هایی بروید که خطوط افقی دارند.

5- به سلیقه کودکان احترام بگذارید:

هنگامی که اقدام به خرید لباس برای کودک خود می‌کنید، در نهایت چیزی که شما را راضی نگه میدارد، واکنشی است که کودک شما به آن لباس نشان می‌دهد. با توجه به نکات لباس مناسب برای کودکان لاغر که صحبت کردیم، باید سلیقه کودک را هم در نظر بگیریم.

به عنوان مثال قبل‌تر اشاره کردیم لباس‌هایی که خطوط افقی دارند برای کودکان لاغر اندام مناسب‌ترند. اما ممکن است کودک شما از این لباس‌ها خوشش نیاد. و اصلا این سبک لباس را دوست نداشته باشد.

بنابراین هر موقع به سراغ کمد لباسش می‌روید و این لباس را انتخاب می‌کنید، واکنش خوبی از طرف کودک‌تان دریافت نمی‌کنید. همچنین باعث می‌شود از خریدتان راضی نباشید. یا حتی ممکن است رنگی را انتخاب کرده باشید که کودک‌تان دوست نداشته باشد. پس پیشنهاد می‌کنم هنگام خرید لباس حتما از نظر و سلیقه کودک خود کمک بگیرید تا بتوانید خریدی رضایتمند داشته باشید.

اگر بین چندین لباس گیر کردین و نمی‌دانستید کدام را انتخاب کنید، حتما از نظر کودک خود کمک بگیرید. زیرا کودکان لباسی را که خودشان انتخاب کرده باشند را بیشتر دوست دارند.

اگر برای خرید لباس نیاز به راهنمایی دارید با شماره های ما تماس بگیرید و یا به شعبه مراجعه کنید:

آدرس: بهار جنوبي بين سميه و طالقاني نبش كوچه شهيد صديق پلاك ١٣٣ واحد یک

تلفن: 2177635712